Pieniądze od rządu na drogi z rąk wojewody

  • 15.07.2019, 13:33
  • Iwona Bryła
2019-07-15droga.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starostwo starachowickie i gmina Starachowice oraz gmina Brody otrzymały wsparcie z budżetu państwa na remont administrowanych przez siebie dróg. Pomoc pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dzięki dotacjom będzie można bez obaw kontynuować remont ulicy Granicznej w Starachowicach oraz dróg w gminach Mirzec i Pawłów.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała z władzami powiatu, miasta Starachowice oraz gminy Brody umowy na dofinansowanie remontów: ulicy Granicznej, czterech dróg powiatowych w gminach: Mirzec (trasa Tychów Nowy – Ostrożanka) i Pawłów (Siekierno - Radkowice - Rzepin Kolonia, Łomno - Zarzecze oraz Pawłów - Bukówka - Zapniów) oraz drogi gminnej Kuczów - Dziurów. Prace na trasach powiatowych oraz w Starachowicach trwają od jakiegoś czasu, a przekazane z Funduszu Dróg Samorządowych oraz programu usuwania skutków klęsk żywiołowych dotacje, umożliwią bezpieczną kontynuację robót.

 

Prezydent Marek Materek poinformował, że Starachowice czekają teraz na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych trzech kolejnych inwestycji.

 

Starosta Piotr Babicki podkreślił, że do remontu wspomnianych dróg powiatowych oprócz starostwa dołożyły się także gminy.

 

Gmina Brody dzięki dotacji z FDS będzie mogła wyremontować drogę na trasie Kuczów - Dziurów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe