Są pieniądze dla gmin na usuwanie wyrobów z azbestem

  • 16.07.2019, 15:47
  • Iwona Bryła
2019-07-16azbest.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oferuje świętokrzyskim gminom ponad 3 mln zł na usuwania wyrobów zawierających szkodliwy dla zdrowia azbest. Wnioski o przyznanie dofinansowania przyjmowane są do końca lipca. Wysokość pomocy jest uzależniona od stopnia zamożności gminy.

Za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach samorządy dostaną konkretną pomoc na usuwanie szkodliwego dla zdrowia azbestu, widywanego choćby pod postacią eternitu pokrywającego dachy domów jednorodzinnych. W Polsce od lat trwa akcja polegająca na eliminacji tego typu materiałów, teraz mamy najnowszą odsłonę pod hasłem „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”.

 

Program przewiduje dofinansowania dla gmin na pozbywanie się azbestu także już przez nie usuniętego, ponieważ obejmuje działania trwające od początku br. W przypadku województwa świętokrzyskiego do rozdysponowania jest ponad 3 mln zł, a samorządy najbiedniejsze mogą liczyć na stuprocentowe pokrycie wydatków.

 

Z uznaniem o rządowym programie mówili obecni na konferencji informacyjnej przedstawiciele władzy centralnej. Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka widziała w nim narzędzie do wspierania, turystycznego właśnie, rozwoju ziemi świętokrzyskiej.

 

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że eliminacja azbestu to ukłon w w stronę środowiska i przejaw troski o zdrowie mieszkańców.

 

Nabór wniosków do antyazbestowego programu potrwa do końca lipca br.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe