Rozpoczął się remont jazu na Lubiance

  • 17.07.2019, 12:27
  • Iwona Bryłą
Rozpoczął się remont jazu na Lubiance
Rusza niecierpliwie wyczekiwany przez wielu starachowiczan remont jazu na zbiorniku wodnym Lubianka w Starachowicach. Dziś gmina przekazała plac budowy wykonawcy prac, które będą polegały głównie na uszczelnieniu obiektu przed przeciekami wody. Dzięki temu od przyszłego roku znów będzie możliwy wypoczynek nad Lubianką.

Przeciągające się przygotowania do remontu jazu na zalewie Lubianka wiązały się ze spuszczeniem części wody. To uniemożliwiło korzystanie z tego popularnego miejsca wypoczynkowego, spotykając się ze zrozumiałym niezadowoleniem starachowiczan i przyjezdnych. Sytuacja zaczęła się zmieniać na lepsze, gdy obiekt przejęła gmina Starachowice. Pozyskano pieniądze z budżetu państwa, rozstrzygnięto przetarg, a dziś firma wykonawcza przejęła teren rozpoczynającego się remontu.

 

Prace będą polegały przede wszystkim na przywróceniu szczelności jazu, tak by nie przeciekały przez niego wody rzeczki Lubianki.

 

Prace obejmą także otoczenie urządzenia wodnego.

Iwona Bryłą

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe