Są jeszcze wolne miejsca w szkołach średnich

  • 18.07.2019, 14:15
  • Iwona Bryła
2019-07-19rekrutacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończył się wstępny nabór do starachowickich szkół średnich. O przyjęcie do trzech liceów i trzech zawodówek ubiegało się 1543 absolwentów gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych. Dla 195 osób zabrakło miejsc w wybranych szkołach, ale czeka na nich 212 w innych placówkach. Nabór uzupełniający odbędzie się w terminie od 26 do 30 lipca.

Zakończył się nabór do szkół średnich w Starachowicach, wyjątkowo liczny w tym roku, ponieważ o przyjęcie ubiegali się zarówno absolwenci wygaszanych gimnazjów, jak i poszerzonych do 8 klas szkół podstawowych. W naszym mieście przygotowano więcej miejsc niż chętnych, więc pod względem matematycznym nie było problemu.

 

Jeśli chodzi o trzy licea ogólnokształcące to we wszystkich są jeszcze wolne miejsca, ale głównie dla gimnazjalistów.

 

Z trzech zespołów szkół zawodowych wolnymi miejscami dysponują jeszcze placówki nr 1 i 3.

 

Zakończony nabór miał charakter wstępny. Do 25 lipca zakwalifikowani uczniowie muszą potwierdzić wolę nauki w danej placówce, przedkładając oryginał świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Może się więc zdarzyć, że niektórzy zmienią zdanie, zwiększając tym samym ilość wolnych miejsc czekających na młodzież w naborze uzupełniającym od 26 do 30 lipca. Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych w ramach naboru uzupełniającego nastąpi 21 sierpnia. Od 21 do 29 sierpnia br. uczniowie przyjęci w ramach naboru uzupełniające będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia poprzez dostarczenie oryginałów dokumentów. 30 sierpnia br. nastąpi podanie do publicznej wiadomości ostatecznych list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół.


 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe