Wiosłowali z całych sił

  • 18.07.2019, 14:41
  • UG Brody
Wiosłowali z całych sił
Po raz czwarty, nad Zalewem Brodzkim zorganizowano letnią szkółkę kajakarską. Nowością w tym roku były mecze kajak polo. W dniu 17 lipca br., na zakończenie kursu odbyły się wyścigi. Każdy z 29 uczestników zaciekle walczył o najlepszą lokatę.

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody od lat wspiera aktywność sportową. Budowa molo i stała pomoc finansowa samorządu przyczyniły się do rozwoju turystyki i wzrostu zainteresowania kajakarstwem. Dwunastodniowe zajęcia prowadził Ryszard Roman i Błażej Doniec ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy. Dzięki pomocy samorządu możemy organizować tę ważną imprezę sportową. 

 

Z budżetu gminy zakupiony został także sprzęt kajakarski – powiedziała Ewa Stawiarska dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudzie i współorganizator szkółki. W trakcie wyścigów, zawodnicy otrzymali silny doping rówieśników, rodziców, dziadków oraz innych osób obserwujących to wydarzenie.

 

Po emocjonujących zawodach, pani wójt wręczała medale i upominki. Każdy uczestnik otrzymał też koszulki od organizatorów: jedną z napisem „Sportowa Gmina Brody”, drugą od uczniowskiego klubu sportowego działającego przy szkole. Na zakończenie spotkania, pani wójt podziękowała wszystkim za zaangażowanie i dodała, że dzięki planowanym inwestycjom, ulica Panoramiczna w Rudzie będzie atrakcją turystyczną znaną w całym województwie.

Zwycięzcy wyścigów:
Dziewczyny młodsze:
I miejsce: Amelia Turek
II miejsce: Natalia Malczewska
III miejsce: Maria Barańska.
Dziewczyny starsze:
I miejsce: Rozalia Bernat
II miejsce: Julia Rożek
III Miejsce: Klaudia Miliczek.
Chłopcy młodsi:
I miejsce: Dawid Kosztowniak
II miejsce: Franciszek Jagiełło
III miejsce: Piotr Rożek.
Chłopcy starsi:
I miejsce: Dawid Turek
II miejsce: Kamil Turek
III miejsce: Wiktor Barański.

Najlepszy czas w trakcie wyścigu uzyskał Dawid Kosztowniak. Za to osiągnięcie otrzymał akcesorium kajakarskie od SITK.

 

UG Brody

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe