Plejada na festiwalu w Kielcach

  • 19.07.2019, 09:34
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Plejada na festiwalu w Kielcach
13 lipca rozpoczął się 46 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Miło nam poinformować, że Zespół "Plejada" ze Starachowic zaprezentował swoje nowe układy podczas koncertu "Gospodarze-Gościom" i jak zwykle został przyjęty niezwykle serdecznie i entuzjastycznie.

Zespół Tańca i Inscenizacji „Plejada” działa w Starachowickim Centrum Kultury od 23 lat. Ich przygoda z tańcem rozpoczęła się w 1996 roku w niewielkiej grupie skupiającej doświadczony zespół choreografów i młodych miłośników tańca. Za sprawą pasji instruktorów (Maria Wąsala, Alicja Andrzykowska, Wojciech Wąsala), barwnych tanecznych inscenizacji i przepięknych strojów grupa szybko rozrosła się i dziś „Plejada” skupia ponad sto osób - od siedmiolatków po studentów i przyjaciół zespołu. Każdy występ „Plejady” wzbudza gorący aplauz publiczności zarówno w kraju jak i za granicą (występy w Anglii, Niemczech, Belgii, na Ukrainie). Zespół brał udział w wielu festiwalach, przeglądach i konkursach, zawsze przywożąc ze sobą nagrody czy wyróżnienia - min. „Brązową Jodł ę” w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 1999, IV miejsce w Mistrzostwach Polski „Show Dance” Siedlce 2002, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie o „Złotą Miotłę Baby Jagi” Kielce 2003, III miejsce na Artystycznych Pejzażac h Tanecznych w Brześciach 2009, II Miejsce na VIII Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych Częstochowa 2010. Zespół obecnie prowadzi Alicja Andrzykowska.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe