Nowa strefa zieleni przy alei Armii Krajowej

  • 19.07.2019, 12:22
  • Iwona Bryła
2019-07-19skwer.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają prace przy tworzeniu terenów zieleni miejskiej w Starachowicach. Przy al. Armii Krajowej w pobliżu fontanny i skweru im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” powstanie miejsce z alejkami, ławkami oraz domkami dla owadów i jeży.

Zieleniec przy al. Armii Krajowej to jedna z pięciu roślinnych stref, które gmina Starachowice chce utworzyć w tym roku kosztem ponad 7,5 mln zł. Powstanie on na wykupionym przez miasto terenie sąsiadującym z fontanną i skwerem „Halnego”.

 

Licząca ponad hektar powierzchnia zamieni się w miejsce wypoczynku wśród zieleni z rozwiązaniami wspomagającymi pożyteczne zwierzęta jak owady, czy jeże.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe