Świętowali starachowiccy policjanci

  • 29.07.2019, 13:53
  • Iwona Bryła
2019-07-29policja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 50 funkcjonariuszy starachowickiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie przy okazji dorocznego Święta Policji. Tym razem obchody odbywały się w szczególnie podniosłej atmosferze, ze względu na jubileusz 100 – lecia istnienia Policji Państwowej. Wśród gości byli m. in. komendant wojewódzki nadinsp. Paweł Dzierżak oraz wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Spotkanie z okazji policyjnego święta odbyło się w sali im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. Zaproszenie przyjęli m.in. komendant wojewódzki policji nadinsp. Paweł Dzierżak, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, starosta powiatu starachowickiego Piotr Babicki, prezydent Starachowic Marek Materek, a także samorządowcy z gmin naszego powiatu i pracownicy straży pożarnej. Szef starachowickiej komendy nadkom. Paweł Szczepaniak przypomniał, że tegoroczne święto ma szczególną rangę, ponieważ przypada w 100 - lecie powołania polskiej policji ustawą państwową z 24 lipca 1919 roku.

 

Dodał, że po upływie tak długiego czasu Polacy nadal uważają policję za gwaranta bezpieczeństwa publicznego.

 

Głównym punktem uroczystości było awansowanie wybranych policjantów na wyższe stopnie służbowe. Zaszczyt ten spotkał 55 funkcjonariuszy. Akty mianowania wręczyli im komendanci: Paweł Dzierżak i Paweł Szczepaniak. Było też wyróżnienie dla funkcjonariuszki Anny Kroner za godne reprezentowanie policji w zawodach kolarskich. W okolicznościowych przemówieniach gości znalazło się to wszystko co zazwyczaj składa się na tego rodzaju wystąpienia: podziękowania za pracę, gratulacje za osiągnięcia i życzenia dalszych sukcesów zawodowych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe