Powiat starachowicki chce kupować prąd z innymi samorządami

  • 31.07.2019, 07:30
  • Iwona Bryła
2019-07-29prad.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Władze powiatu starachowickiego chcą oszczędzać na rachunkach za prąd. W tych zamierzeniach ma im pomóc udział w Grupie Zakupowej Energii Elektrycznej, którą utworzyły wspólnie z powiatami: ostrowieckim i lipskim oraz gminą Waśniów. Partnerzy chcą w sierpniu razem wystartować w przetargu.

Grupa Zakupowa Energii Elektrycznej powstała na mocy uchwały podjętej na czerwcowej sesji Rady Powiatu w Starachowicach. Tworzą ją 4 podmioty: powiat starachowicki, lipski i ostrowiecki oraz gmina Waśniów, a celem nawiązanej współpracy jest wynegocjowanie dogodnej stawki od dostawców energii elektrycznej. Chodzi o to, by było taniej niż dotychczas.

 

Jak przypomina członek zarządu powiatu Jerzy Materek samorządy od ubiegłego roku borykają się z problemem znacznej podwyżki cen prądu. Szukanie dogodnych alternatyw jest w takiej sytuacji koniecznością, a dotychczasowe doświadczenia grup zakupowych pokazały, że działające w ich ramach gminy oszczędziły nawet do 40% wydatków.

 

Do wspólnego przetargu powiat starachowicki i jego partnerzy chcą przystąpić w drugiej połowie sierpnia. Zakupiony na nowych warunkach prąd byłby, tytułem eksperymentu, dostarczany na razie tylko w 2020 roku. Korzystałby z niego nie tylko budynek starostwa, ale i podległe jednostki. Na razie wybrano trzy szkoły, ale lista nie jest jeszcze zamknięta.

 

W tej chwili powiat płaci za prąd maksymalnie 45 groszy za kWh.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe