Sportowa rywalizacja i szczytne cele w ramach Familijnych Igrzysk w Starachowicach

  • 05.08.2019, 12:27
  • Iwona Bryła
2019-08-05fksok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach odbyły się Familijne Igrzyska - impreza łącząca piłkarską rywalizację z charytatywną misją. Była okazja by oddać krew, czy zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Organizatorem wydarzenia był Familijny Klub Sportowy Łazy Starachowice.

Familijne Igrzyska zjednoczyły w minioną sobotę zawodników i kibiców amatorskiej piłki nożnej, ale także ludzi o sercach otwartych na potrzeby innych. Z inicjatywy Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice, kierowanego przez Konrada Rączkę, na boisku przy ulicy Szkolnej spotkało się kilkanaście zakochanych w futbolu drużyn, by zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Impreza miała rodzinny charakter. Zawodnicy mogli liczyć na doping nie tylko kibiców, ale i najbliższych, którzy udowadniali ponadto, że piłką żyją na co dzień. Zawodom przyświecała idea niesienia pomocy. Przez kilka godzin w zaparkowanym obok boiska autokarze można było oddać krew. Osoby szczególnie zaangażowane w tę misję odebrały odznaki ministra zdrowia „Honorowy dawca krwi – zasłużony dla zdrowia narodu”.

 

Zaszczytne tytuły przypadły 12 mieszkańcom powiatu starachowickiego, którzy do tej pory oddali ponad 20 litrów krwi. Są to: Rafał Bolmowski, Sylwester Lasek, Grzegorz Kawecki, Piotr Chmura, Rafał Misiowiec, Andrzej Rurarz, Kamil Bilski, Paweł Łącki, Piotr Nowak, Michał Kowalski, Arkadiusz Dziewit i Wiesław Opozda. Honorowała ich wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach Jerzy Stalmasiński.

 

W trakcie Familijnych Igrzysk była też okazja, by zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego oraz ofiarować datki na leczenie chorego Antosia Plewińskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe