Powiat buduje nowoczesne pracownie dla Centrum Kształcenia Praktycznego

  • 05.08.2019, 12:28
  • Iwona Bryła
2019-08-05halackp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przy ulicy 1-go Maja w Starachowicach trwają prace, których efektem będzie powstanie nowego ośrodka edukacji zawodowej prowadzonego przez Centrum Kształcenia Praktycznego. Kosztem niemal 6 mln zł budowana jest od podstaw jedna hala oraz modernizowana już istniejąca, w których siedzibę znajdą nowocześnie wyposażone pracownie. Zleceniodawcą inwestycji jest powiat starachowicki.

Od stycznia br. trwają prace budowlano - modernizacyjne, których efektem będzie powstanie w dwóch halach nowoczesnych pracowni nauki zawodu, kierowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.

 

Dzięki tej inwestycji Centrum Kształcenia Praktycznego zyska miejsce do nauczania na wysokim poziomie zawodów związanych z branżą motoryzacyjną, obróbką maszynową i ręczną, a także mechatroniką i rysunkiem technicznym.

 

Z nowego miejsca przy ulicy 1-go Maja w Starachowicach będą korzystać nie tylko uczniowie szkół zawodowych, ale i dorośli uczestnicy kursów, czy szkoleń. Będą tu także przeprowadzane egzaminy potwierdzające uzyskane kwalifikacje.

 

Prace budowlane mają się zakończyć 31 sierpnia, a w następnej kolejności będą wyposażane pracownie zawodowe w obu budynkach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe