Przedsiębiorcy i samorządy mogą otrzymać wsparcie na zakup samochodów elektrycznych

  • 08.08.2019, 15:00
  • Iwona Bryła
2019-08-08wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uruchamia program pomagający finansowo samorządom i przedsiębiorcom w zakupie samochodów z napędem elektrycznym. Zainteresowani mają możliwość otrzymania niskooprocentowanych pożyczek na zakup aut oraz stacji ich ładowania.

Przedsiębiorcy oraz samorządy zainteresowane zakupem samochodów o ekologicznym napędzie elektrycznym, mają możliwość skorzystania z programu pomocowego, oferowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Beneficjenci już mogą składać wnioski o przyznanie 2 procentowych i częściowo umarzalnych pożyczek na ten cel.

 

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zwróciła uwagę na atrakcyjność programu przygotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Podkreśliła, że stopa oprocentowania pożyczek jest zdecydowanie korzystniejsza od oferty banków.

 

Posłanka Maria Zuba wyraziła nadzieje na duże zainteresowanie programem, który wspiera rozwiązania sprzyjające ochronie powietrza przed nadmiernym zanieczyszczeniem, także przez spaliny samochodowe.

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe