Archeopiknik nad wąchockim zalewem

  • 13.05.2016, 15:15 (aktualizacja 13.05.2016, 16:09)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Archeopiknik nad wąchockim zalewem
Krzesanie ognia, produkcja farbki do prehistorycznego makijażu oraz gotowanie zupy z soczewicy i pokrzywy. Do tego jaskiniowcy w futrach i skórach. To tylko część atrakcji przygotowanych dla gości Pikniku Archeologicznego „Rydno”, który wystartował nad zalewem na rzece Kamiennej w Wąchocku. Impreza, która potrwa do niedzieli, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch pierwszych dni przyciągnęła około tysiąca osób.

Już po raz 12 ruszył Piknik Archeologiczny „Rydno”. Nad zalewem na rzece Kamiennej w Wąchocku, przy granicy Rezerwatu Archeologicznego Rydno, czas cofnął się o kilkanaście tysięcy lat do epoki kamiennej. W prymitywnych obozowiskach można się było natknąć na, groźnych tylko z wyglądu, ludzi pierwotnych w skórach zwierzęcych i futrach. W prehistoryczne role wcielili się członkowie Klubu Archeologicznego „Rydno” przy Międzyszkolnym Oddziale PTTK w Starachowicach oraz pasjonaci archeologii.

 

Zwiedzający mieli też okazję podpatrzeć, jak ludzie z epoki paleolitu wyrabiali rdzawy barwnik o nazwie ochra pozyskiwany z rudy żelaza. A także sami się nim pomalować, co szczególną frajdę sprawiało dzieciom.

 

Ponadto można było zwiedzić warsztat tkacki oraz garncarski i pobawić się w lepienie glinianych naczyń, a nawet zerknąć do neolitycznej kuchni.

 

W obozie dawnych łowców i zbieraczy można było zaspokoić nie tylko ciekawość, ale i głód.

 

Impreza potrwa do niedzieli. Organizatorami Pikniku są Klub Archeologiczny „Rydno” działający przy Międzyszkolnym Oddziale PTTK w Starachowicach i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe