Nagrody dla twórców kultury

  • 09.08.2019, 12:18
  • UM Starachowice
Nagrody dla twórców kultury
Prezydent Miasta Starachowice wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury w roku kulturalnym 2018/2019 Nagrody przyznawane są zgodnie z uchwałą nr II/12/06 rady miejskiej z dnia 27 III 2006 r., regulującą zasady i tryb ich przyznawania. Nagrody mogą być przyznane osobom lub podmiotom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury za wybitne osiągnięcia w okresie roku kulturalnego poprzedzającego przyznanie nagrody lub za całokształt osiągnięć.

Uchwała definiuje, że nagrody mogą zostać przyznane za:
a) wybitne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania, promowania kultury w Starachowicach i poza granicami,
b) pracę na rzecz animacji kultury w lokalnych społecznościach np. osiedlowych, wśród osób niepełnosprawnych i starszych,
c) podejmowanie tematyki związanej z historią, teraźniejszością i przyszłością Starachowic w twórczości artystycznej (fotografia, literatura, muzyka, plastyka, teatr i inne).

Kandydatów do wyróżnienia mogą zgłaszać radni Rady Miejskiej, stowarzyszenia, fundacje i kluby prowadzące działalność kulturalną na terenie miasta. Wnioski o przyznanie dorocznej nagrody w dziedzinie kultury należy składać do 31 sierpnia.

Nagrodzeni twórcy i animatorzy kultury zostaną oficjalnie zaprezentowani podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2019/2020, która odbędzie się 28 września w Starachowickim Centrum Kultury. Formularze wniosków można pobrać w Referacie Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego (II piętro, pokój 221) 

UM Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe