W bibliotece „Plastuś” trwa remont

  • 13.08.2019, 11:43
  • Iwona Bryła
2019-08-14plastus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Plastuś”, czyli filia numer 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach przechodzi remont. Bardzo potrzebny, bo ta nastawiona na dziecięcego czytelnika placówka nie była odnawiana od dziesięcioleci. Prace są możliwe dzięki wsparciu pozyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pomocy finansowej miasta. Remont potrwa do końca wakacji.

Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach o nazwie „Plastuś” doczekała się remontu. Jest on możliwy dzięki pozyskaniu przez dyrekcję dotacji w wysokości 100 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także finansowemu wkładowi miasta.

 

To pierwszy generalny remont tej znanej wielu pokoleniom małych czytelników biblioteki.

 

Prace mają potrwać do końca wakacji. Odnowiony „Plastuś” powita odwiedzających 2 września. Jak podkreśla dyrektor MBP Jolanta Sopińska „Plastuś” istnieje od 1960 roku i od tego czasu mógł liczyć co najwyżej na prace odświeżające jego wygląd. Teraz ma to być miejsce, w którym z przyjemnością się przebywa.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe