Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 03:14
Przeczytaj!

Inauguracyjny remis

W sobotnim spotkaniu Star Starachowice zremisował na własnym stadionie z Łysicą Bodzentyn 0:0. Mecz ten odbył się w ramach 1 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W sobotnie, późne popołudnie na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach przy ul. Szkolnej 14 wybiegły jedenastki Staru oraz Łysicy Bodzentyn. Dla Starachowiczan był to powrót po szesnastu latach na IV-ligowy poziom. Mecz został poprzedzony bardzo miłą uroczystością. Przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Panowie Ryszard Binensztok oraz Zbigniew Grombka wręczyli puchar za awans do Świętokrzyskiej IV Ligi kapitanowi Staru, Bartoszowi Gęburze. Sobotni pojedynek obserwowała grupa kibiców w liczbie zbliżonej do 500.

Początek spotkania był spokojny z obu stron. Piłkarzom obu drużyn gry nie ułatwiała pogoda. Przez większą część pierwszej połowy nad Starachowicami przeszła duża ulewa. Główny sędzia Pan Damian Gawęcki nie przerwał jednak meczu. W 9 minucie przyjezdni stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację. Dobrze interweniował Artur Marzec, który odbił futbolówkę na rzut rożny. Niedługo później szczęścia spróbowali gospodarze. Strzał zawodnika Staru został jednak zablokowany. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu ciekawych boiskowych akcji. Do protokołu meczowego w tym czasie wpisali się Jakub Kania, Piotr Ostrowski (Star) oraz Konrad Dziedzic, Bartłomiej Niedbała (Łysica). Wszyscy trzej zawodnicy otrzymali żółte kartki. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na objęcie prowadzenie mieli podopieczni Tomasza Dymanowskiego.

Sytuacji sam na sam nie wykorzystał naciskany Mirosław Kalista. Jego strzał przeszedł obok bramki strzeżonej przez Artura Marca. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy rezultat. Początek drugiej połowy był również spokojny. Jednak z biegiem kolejnych minut coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić Zielono-Czarni. W 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z piłkarzy Staru oddał uderzenie głową. Piłka po drodze obtarła się od zawodnika gości i wyszła na rzut rożny. Niedługo później bardzo groźny strzał z dystansu oddał Piotr Ostrowski. Koniuszkami palców nad bramką futbolówkę przeniósł Tomasz Wróblewski. Ostatni kwadrans gry przyniósł jeszcze większą przewagę ze strony Starachowiczan.

Zielono-Czarni stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. Szczęścia próbowali min. Patryk Mańturz oraz Bartosz Sot. Piłka w żadnym z przypadków nie znalazła jednak drogi do bramki. Przyjezdni również mieli jedną bardzo dobrą okazję. Strzał Mirosława Kalisty wybronił Artur Marzec. Następnie futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił defensor gospodarzy. Do samego końca meczu Zielono-Czarni ambitnie starali się zmienić rezultat. Jednak bezskutecznie. Nic więcej ciekawego się w tym spotkaniu nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowicezremisował na własnym stadionie z Łysicą Bodzentyn 0:0.

Star Starachowice – Łysica Bodzentyn 0:0 (0:0)
Kartki: Jakub Kania 29, Piotr Ostrowski 37, Mariusz Fabjański 54, Bartosz Gębura 59, Jakub Błażejewski 90 – Konrad Dziedzic 35, Bartłomiej Niedbała 37, Bartłomiej Drabik 83 (żółte)

Star: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Kania, Michał Satchura, Mariusz Fabjański, Patryk Mańturz (85 Jakub Błażejewski), Dominik Sito (74 Bartosz Sot), Bartosz Szydłowski (65 Dariusz Anduła)

Łysica: Tomasz Wróblewski, Bartłomiej Drabik, Norbert Drożdżał, Radosław Kardas, Konrad Kijanka (75 Dominik Chrzanowski), Konrad Dziedzic, Michał Kamiński, Radosław Mikołajek (87 Mateusz Wikło), Bartłomiej Niedbała (85 Kacper Grudziecki), Mirosław Kalista, Szymon Michta