Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 19:38
Przeczytaj!

Pewna wygrana w Radoszycach

W czwartkowym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe Partyzanta Radoszyce 4:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Bartosz Sot x2, Michał Stachura oraz Bartosz Gębura. Mecz ten odbył się w ramach 2 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W czwartkowe popołudnie na stadion gminny w Radoszycach przy ul. Krakowskiej 103 wybiegły jedenastki miejscowego Partyzanta oraz Staru Starachowice. Spotkanie to obserwowała spora grupa kibiców. Wśród nich znalazło się grono sympatyków Zielono-Czarnych. Od początku meczu podopieczni Arkadiusza Bilskiego starali się narzucić swój styl gry. Przyjezdni prezentowali się lepiej od gospodarzy. W 4 minucie pierwszą szansę mieli Starachowiczanie. Uderzenie z rzutu wolnego Michała Stachury obronił Jakub Kaszuba. Niedługo później szczęścia spróbował Mariusz Fabjański. Bezskutecznie. Gospodarze odpowiedzieli w 17 minucie. Strzał z woleja zawodnika Partyzanta przeszedł obok bramki gości. 21 minuta przyniosła kolejną sytuację dla gospodarzy. Pewną interwencją popisał się Artur Marzec. Na niewiele przed upływem dwóch kwadransów gry dobra gra Staru została udokumentowana strzeleniem bramki. Dośrodkowaniu Piotra Ostrowskiego trafiło na głowę Mariusza Fabjańskiego. “Fabjan” idealnie zgrał futbolówkę do Bartosza Sota, który uderzył prosto do siatki. Zielono-Czarni tym samym wyszli na prowadzenie. Goście nie zamierzali na tym poprzestać.

W 32 minucie ponownie na bramkę Partyzanta uderzał Mariusz Fabjański. Strzał z daleka odbił do boku golkiper ekipy z Radoszyc. Niedługo później Starachowiczanie przeprowadzili kolejną bardzo dobrą akcję. Została ona zakończona strzałem Bartosza Sota, który został ostatecznie zablokowany. Do końca pierwszej części gry nic więcej godnego uwagi się nie wydarzyło. Star prowadził z Partyzantem 1:0. Druga połowa była zupełnie inna niż pierwsza. Lepiej w nią weszli podopieczni Zbigniewa Podsiebierskiego. Jednak pierwszą okazję bramkową stworzyli goście. Bardzo dobrą akcję bokiem boiska przeprowadził Patryk Mańturz. “Mańti” zagrał futbolówkę w pole karne do Mariusza Fabjańskiego. Uderzenie zawodnika Staru zostało jednak zablokowane.

W kolejnych minutach więcej do powiedzenia mieli już gospodarze. Partyzant nacierał coraz mocniej. W 53 minucie do interwencji został zmuszony Artur Marzec, który odbił strzał zawodnika gospodarzy zza szesnastu metrów. Na 60 sekund przed upływem godziny gry Partyzant ponownie zaatakował. Strzał głową zawodnika z Radoszyc pewnie wyłapał Artur Marzec. Podopieczni trenera Podsiebierskiego nie zniechęcali się i coraz groźniej atakowali. Między 60, a 70 minuta stworzyli sobie dwie bardzo groźne sytuacje. Żadna z nich nie została zamieniona na gola. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w 73 minucie. Pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał zawodnik Partyzanta. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Jakub Kos, który skierował futbolówkę do bramki Staru.

Wyrównanie dodało gospodarzom skrzydeł. Efektem tego były dalsze ataki. W 74 minucie po raz kolejny skutecznie interweniował Artur Marzec. 180 sekund później piłka po strzale zawodnika Partyzanta minęła bramkę Staru. Gdy wydawało się, że gospodarze są na dobrej do drodze kolejnego gola Zielono-Czarni wyprowadzili bardzo mocny cios. W 79 minucie cudowne uderzenie z rzutu wolnego oddał Michała Stachura. Tym samym Star ponownie wyszedł na prowadzenie. Kolejna groźna akcja przyniosła trzecie trafienie dla podopiecznych Arkadiusza Bilskiego. Znakomicie w polu karnym gospodarzy zachował się Bartosz Sot. Napastnik Staru pewnie uderzył pod poprzeczkę bramki Partyzanta i zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Wynik spotkania ustalił w 87 minucie Bartosz Gębura. Środkowy obrońca przyjezdnych wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował nogą futbolówkę do siatki. Nic więcej ciekawego się nie wydarzyło w tym meczu. Ostatecznie Star Starachowice pokonał na wyjeździe Partyzanta Radoszyce 4:1.

Partyzant Radoszyce – Star Starachowice 1:4 (0:1)
Bramki: Jakub Kos 73 – Bartosz Sot 25, 82, Michał Stachura 79, Bartosz Gębura 87
Kartki: –

Partyzant: Jakub Kaszuba, Paweł Cegieła, Wiktor Gola, Michał Miśtal, Grzegorz Samburski (17 Maciej Dymek), Paweł Markowicz, Karol Nieszporek (46 Przemysław Morgaś), Damian Piwowarczyk, Wojciech Tyczyński, Jakub Kos, Krzysztof Myśliwy (77 Mateusz Piesik)

Star: Artur Marzec, Patryk Kosztowniak, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Piotr Ostrowski, Jakub Kania, Michał Stachura (88 Bartosz Guz), Mariusz Fabjański (74 Dariusz Anduła), Patryk Mańturz (55 Bartosz Szydłowski), Dominik Sito (80 Stanisław Sarwicki), Bartosz Sot