Pilnują porządku na wodzie

  • 27.08.2019, 08:36
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Pilnują porządku na wodzie
Od 39 lat, nad Zalewem Brodzkim działa posterunek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Teraz, wypoczywający nad wodą mogą dzwonić do tej jednostki na prywatny numer telefonu: 500 833 355. 

WOPR potrzebne jest zwłaszcza teraz, gdy przybywa jednostek pływających po naszym akwenie. Celem społecznej drużyny WOPR są działania prewencyjno - interwencyjne. Sami ponoszą koszty utrzymania terenu i sprzętu. Jednostką kieruje Ireneusz Gumulski - wiceprezes ostrowieckiego WOPR i  członek zarządu wojewódzkiego tej organizacji. Członkowie grupy dyżurują od maja do września, w weekendy i niektóre dni robocze. Stacjonują nad brzegiem w Stykowie, koło dawnego zajazdu i skrzyżowania z drogą krajową. Wiceprezes ostrowieckiego WOPR-u zwraca uwagę, na konieczność porozumienia się wszystkich użytkowników akwenu: wędkarzy, motorowodniaków, żeglarzy i innych w celu ustalenia wspólnych zasad korzystania ze zbiornika. W kwestii bezpieczeństwa nad zalewem, gmina stara się m. in. o przywrócenie posterunku policji wodnej. W tej sprawie trwają dyskusje i wymiana korespondencji z Policją i Wodami Polskimi.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe