W najbliższy weekend rusza doroczny zlot miłośników starych pojazdów

 • 27.08.2019, 14:23
 • Iwona Bryła
2019-08-28zaproszenie_legenda.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed nami już piąta edycja LEGENDY STAR- a, czyli zlotu pojazdów zabytkowych, promującego nasze słynne ciężarówki. Będzie to także znakomita okazja do obejrzenia z bliska innych starych, ale nadal sprawnych samochodów i motocykli. Wydarzenie odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 1 września; w tym roku na terenie nie tylko Starachowic, ale także Mirca i Wąchocka. Na motofanów jak zwykle czeka moc atrakcji m.in. pokazy, wyścigi i parada starych pojazdów, w tym możliwość zobaczenia unikatowego stara 266 C, przygotowywanego na rajd Paryż - Dakar. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej.

W najbliższy weekend, czyli w dniach 31 sierpnia – 1 września w Starachowicach i ościennych gminach, szykuje się wielkie święto starych samochodów i motocykli, z naszymi starami z dawnej Fabryki Samochodów Ciężarowych w roli głównej. To będzie już piąta edycja LEGENDY STAR- a, imprezy, która od tego czasu zdołała sobie wyrobić znakomitą opinię wśród miłośników retro aut i motocykli. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku wzięło w niej udział około 120 zespołów, prezentujących swoje ukochane, ponad 25 – letnie, maszyny. Organizatorzy, z władzami powiatu starachowickiego na czele, liczą teraz na jeszcze większą frekwencję, zachęcając fanów motoryzacji do pochwalenia się na zlocie swoimi okazami. Jego otwarcie zaplanowano w sobotę o godz.10.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

 

Zlot będzie znakomitą okazją do obejrzenia starych pojazdów na prezentacjach oraz w ruchu: na ulicznej paradzie i w trakcie wyścigów. Te atrakcje będą dostępne nie tylko w Starachowicach, ale także w Wąchocku i Mircu.

 

W tym roku przygotowano też niespodzianki specjalnie dla miłośników starachowickich ciężarówek. Na zlocie pojawi się szczególny egzemplarz – star 266 C, który był przygotowany po 1988 roku do rajdu Paryż-Dakar. O jego właścicielu, podróżniku, 90-letnim obecnie Dobiesławie Walknowskim usłyszycie 31 sierpnia o godz. 16.00 na konferencji w muzeum.

 

Po południu, od godziny 16, Konferencja w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki. Seminarium: „Pojazdy z misją” i Wieczór wspomnień: „Ryszard Mikurda – Legenda Świętokrzyskiej Motoryzacji”. Wieczorem, o godzinie 18.30 impreza towarzysząca zlotowi: VIII Festiwal Blues pod Piecem z udziałem Martyny Jakubowicz.

Zakończenie zlotu przewidziano na godzinę 15 obok Centrum Handlowego Galardia, gdzie będą także konkursy sprawnościowe i prezentacja pojazdów.

 

 

PROGRAM 5. LEGENDY STAR- a

Sobota, 31.08

8:30 – 9:30 - rejestracja uczestników w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach; wjazd od ul. Wielkopiecowej, wejście piesze od ul. Marszałka Piłsudskiego 95

10:00 – otwarcie zlotu,

10:15 - start I etapu do Wąchocka– przejazd wg mapy - na parking przy Pomniku Sołtysa

 • konkurs „superretro” o nagrodę Burmistrza Wąchocka (na najstarszy pojazd) w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle.

12:30 - start II etapu do mety pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Starachowicach wg mapy

13:30 - parking przed Starostwem

 • próba „wolnej jazdy” w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle z podziałem na pojazdy z dawnych „KDL” (kraje tzw. demokracji ludowej) i pojazdy z pozostałej części świata. -prezentacja pojazdów,

 • konkurs wiedzy o motoryzacji,

 • konkurs elegancji na najbardziej elegancki pojazd ze stylowo dopasowaną załogą - w kat. ciężarówki, samochody osobowe i motocykle /możliwość nabycia posiłku z kuchni polowej przy zabytkowym Starze /

16:00 – Konferencja w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki

 • Seminarium: Pojazdy z misją

 • Wieczór wspomnień: „Ryszard Mikurda – Legenda Świętokrzyskiej Motoryzacji”

18:30/19:00 – impreza towarzysząca: VIII Blues pod Piecem – festiwal bluesowy na terenie Muzeum z udziałem m.in. Martyny Jakubowicz,  na placu muzealnym piknik, ognisko, grill.
/Noclegi uczestników we własnym zakresie – dla uczestników zlotu zarezerwowaliśmy hostel Klubu Strzeleckiego Świt w Starachowicach/

 

Niedziela, 01.09

10:00 – przejazd do m. Mirzec,

 • prezentacja pojazdów na parkingu centralnym w Mircu

 • próba czasowa (0,9 km) o puchar Wójta Mirca w kategoriach: ciężarówki, samochody osobowe i motocykle z podziałem na pojazdy z dawnych „KDL” (kraje tzw.demokracji ludowej) i pojazdy z pozostałej części świata.

12:30 – wyjazd do Starachowic,

13:00 – parking CH Galardia

 • konkursy sprawnościowe: slalom, hamowanie,

 • prezentacja pojazdów,

 • dekoracja zwycięzców konkursów.

15:00 - zakończenie Zlotu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe