Kładka na Kamiennej czeka

  • 17.05.2016, 14:30 (aktualizacja 01.06.2016, 15:18)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Kładka na Kamiennej czeka
Zniszczona 6 lat temu przez powódź kładka na rzece Kamiennej nie może doczekać się naprawy. Samorządowcy deklarują zainteresowanie, a nawet pomoc, ale w podobnym tonie wypowiadali się już w przeszłości. Czy tym razem ich działania wreszcie przełożą się na konkrety?

Prowizoryczny mostek zlokalizowany na Kamiennej w okolicach grobli biegnącej przez zalew „Pasternik”, był wygodnym skrótem dla mieszkańców Starachowic. Dzięki niemu mogli szybciej dostać się z ulicy Kieleckiej w okolice Dworca Zachodniego. W 2010 roku bardzo przydatny mostek zniszczyła powódź i od tej pory nie może się on doczekać naprawy.

 

Temat zniszczonej kładki nagłaśniał wielokrotnie radny miejski Michał Walendzik. Napisał m.in. list otwarty do prezydenta Starachowic, burmistrza Wąchocka i władz powiatu starachowickiego, w którym apelował o współpracę w zakresie rozwiązania tego problemu. Celu nie osiągnął, ale ostatnio pojawiła się nowa, obiecująca, możliwość.

 

Pierwszym krokiem do naprawy mostku musi być jednak uregulowanie własności gruntów okalających zniszczoną kładkę. Właścicielem części z nich jest gmina Wąchock, która, jak przekonuje burmistrz Jarosław Samela, nie będzie czyniła przeszkód w zakresie przekazania ich Starachowicom.
 

Prezydent Starachowic zapewnia, że czyni wszystko, by powstała nie tylko kładka na Kamiennej, ale i przejście na grobli wzdłuż „Pasternika”. Ziemny wał na zbiorniku został również w przeszłości uszkodzony.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kubica
kubica 17.05.2016, 19:43
Nie byłam tam chyba 20 lat. Z tego pamiętam kilka takich kładek było już tam zalanych. Dziękuję za przypomnienie tego miejsca

Pozostałe