Rozmowa Tygodnia: Marek Materek

  • 28.08.2019, 17:30
  • Iwona Bryła
2019-08-27mm_rt.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gość „Rozmowy Tygodnia” prezydent Marek Materek przekonuje starachowiczan, że nie powinni się obawiać Instalacji Odzysku Energii, wytwarzającej ciepło i prąd w procesie spalania odpadów komunalnych.

Zachęca do wyrażenia swojego zdania na temat zasadności tej inwestycji, poprzez udział w referendum obywatelskim w niedzielę 8 września.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Niezapominajka
Niezapominajka 02.09.2019, 10:53
NIE DLA SPALARNI!!! Kochani poczytajcie na temat DIOKSYN. To straszne trucizny,(blisko 400związków), a najwięcej wydziela się ich w spalarniach.Dioksyny gromadzą się w organizmie i mają miażdżący wpływ na nasze zdrowie i na zdrowie następnego pokolenia. Ani prezydent, ani ZEC nie podaje norm na dioksyny, bo większość nie ma ustalonych norm.Jest to jeszcze nie zbadane. Co będzie jak wystąpi awaria jak w Warszawie ze ściekami. Wypływ DIOKSYN niekontrolowany. Z tego ciepła nie będą korzystać mieszkańcy miasta, a Strefa Ekonomiczna. Spalarnia będzie spalać śmieci z całej Polski a może nie tylko, bo koszty muszą się zwrócić i w ten sposób zwiększy się wielokrotnie wytwarzanie trucizn. Wystarczy w obecnej kotłowni zastosować filtry, a z pewnością mniej dioksyn wytworzymy. Spalarnie powinny być budowane poza miastem, a nie w środku miasta.
Stokrotka
Stokrotka 28.08.2019, 19:58
Nikt nam nie bedzie zwozil odpadow. W Krakowie instalacja nie zdaa egzaminu. To kamstwo. Ludzie protestowali, bo ich truto.
SmokWawelski
SmokWawelski 29.08.2019, 12:33
Szanowna Pani, nie jest prawdą to co Pani pisze. Mieszkam w Krakowie i znam sytuację z pierwszej ręki. Owszem, były protesty ale PRZED budową instalacji - na takich zasadach jak zawsze: ludzie bali się nowego, nieznanego. Wyobrażali sobie, że będzie z komina leciał siwy, trujący dym. Nic takiego nie ma miejsca. Proszę obejrzeć filmy z funkcjonowania krakowskiej spalarni obecnie, np. tutaj:
https://www.youtube.com/watch?…
Stokrotka
Stokrotka 29.08.2019, 18:14
Szanowny Panie. Dobrze wiem co widziałam w mediach. Ludzie protestowali po wybudowaniu spalarni. Mieszkańcy mieli mieć możliwość monitorowania przez Internet.. Często wskaźniki były podwyższone.Nie wiem jak jest teraz po tych protestach, bo kilka lat minęło. U nas mają być spalane odpady komunalne(czyli wszystko). Proszę mi odpowiedzieć, dlaczego Niemcy mają "cudowne"spalarnie , a zwożą swoje brudy do Polski (tony odpadów). Chyba słyszał Pan o tej aferze w ostatnim czasie? A ile takich kontenerów było nie wykrytych?
Stokrotka
Stokrotka 28.08.2019, 19:48
NIE , NIE, NIE dla spalarni!!!!!!!!!!!!!!
Panie prezydencie, niech Pan w Suchedniowie , a nie w Starachowicach instaluje spalarnie.

Pozostałe