Narada z wiceminister edukacji

  • 17.05.2016, 14:31 (aktualizacja 17.05.2016, 16:26)
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Narada z wiceminister edukacji
To wymóg naszych czasów. Szkolnictwo zawodowe musi zostać zrehabilitowane, ponieważ na rynku pracy brakuje fachowców. Na tę kwestię położyła nacisk Teresa Wargocka, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, goszcząca wczoraj w Starachowicach.

Polski rząd promuje ideę podniesienia roli szkół zawodowych, jako recepty na walkę z bezrobociem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Z tym nastawieniem przyjechała wczoraj do Starachowic wiceminister edukacji Teresa Wargocka. Wzięła udział w konferencji pod tytułem „Centra Kształcenia Praktycznego wobec dobrej zmiany w edukacji dla rynku pracy”, zorganizowanej w siedzibie starostwa. Teresa Wargocka podkreśliła, że dobra zmiana już jest, bo uczniowie zaczynają doceniać szkoły zawodowe, a lokalne władze liczą się z oczekiwaniami pracodawców, dostosowując do nich ofertę edukacyjną.

 

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podała jeden z przykładów dobrych praktyk w szkolnictwie zawodowym, jakie mają miejsce w Starachowicach.

 

Podkreśliła też rolę starachowickiego Centrum Kształcenia Praktycznego w nauczaniu zawodowym.

 

Starosta Dariusz Dąbrowski dodał, że uczenie młodzieży konkretnych umiejętności jest najlepszą drogą do gospodarczego rozwoju powiatu starachowickiego.


Na spotkanie z Teresą Wargocką przyjechali do Starachowic przedstawiciele centrów kształcenia praktycznego nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale także z Warszawy, Krakowa, czy Śląska. Byli też starachowiccy samorządowcy, dyrektorzy szkół oraz firmy z naszego miasta. Uczestnicy wysłuchali wystąpień m.in. reprezentanta Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Głos zabrali także przedstawiciele działających w Starachowicach firm: PKC Group Poland i Odlewni Polskich, którzy opowiedzieli o nauczaniu zawodowym z punktu widzenia pracodawców.

 

Jednym z organizatorów debaty z wiceminister edukacji narodowej było Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.   

loadingŁaduję odtwarzacz...
   

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe