Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!

Star z pełną pulą

W niedzielnym spotkaniu Star Starachowice pokonał na wyjeździe GKS Rudki 2:1. Bramki dla Zielono-Czarnych zdobyli Bartosz Gębura oraz Piotr Ostrowski.  Mecz ten odbył się w ramach 6 kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi 2019/2020.

W niedzielne popołudnie na Stadion w Rudkach przy ul. Staszica 3/7 wybiegły jedenastki miejscowego GKS-u oraz Staru Starachowice. Spotkanie to przyciągnęło sporą liczbę kibiców. Na trybunach zasiadło blisko czterysta osób co z pewnością należy uznać za bardzo dobry wynik. Oczywiście w tym gronie znalazła się spora grupa kibiców przybyłych ze Starachowic. Od początku meczu więcej do powiedzenia mieli goście. Podopieczni Janusza Cieślaka oddali pole rywalowi. Zielono-Czarni prowadzili grę. Już w siódmej minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie. Świetne crossowe podanie od Bartosz Gębury otrzymał Bartosz Szydłowski.

Młody zawodnik Zielono-Czarnych wbiegł w pole karne przeciwnika i trafił w słupek. Niewiele po upływie kwadransa gry goście ponownie doszli do głosu. Po bardzo dobrym dograniu Piotra Ostrowskiego zrobiło się gorąco w polu karnym zespołu z Rudek. Gospodarze wyszli jednak obronną ręką z tej sytuacji. Defensor GKS-u zażegnał niebezpieczeństwo wybijając futbolówkę za szesnastkę. W 24 goście ponownie mieli bardzo dobrą okazję na prowadzenie. Nie wykorzystał jej Bartosz Szydłowski, który oddał zbyt słaby strzał. Adrian Bzymek nie miał problemów z obroną tego uderzenia.

Niedługo później Zielono-Czarni znów stanęli przed szansę na gola. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Sot. Uderzył nad bramką. W 31 minucie piłka dośrodkowana z rzutu rożnego przez Michała Stachurę o mało nie zaskoczyła przeciwnika. Zawodnik gospodarzy wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej. Do końca pierwszej połowy przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Gola jednak nie udało się zdobyć. Tym samym do przerwy był bezbramkowy remis. Drugą część gry od mocnego akcentu rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Bilskiego. W 46 minucie uderzenie z rzutu wolnego oddał Michał Stachura. Futbolówkę na korner odbił Adrian Bzymek. Kolejna akcja przyniosła gościom prowadzenie.

Dośrodkowanie Piotra Ostrowskiego wykorzystał Bartosz Gębura. Kapitan Zielono-Czarnych mocnym strzałem głową ulokował piłkę w bramce GKS-u. Kolejne minuty przyniosły dwie sytuacje dla Staru. Po uderzeniach Bartosza Sota oraz Piotra Ostrowskiego nie udało się podwyższyć prowadzenia. W 53 minucie do głosu doszli gospodarze. Składna akcja GKS-uzostała zakończona minimalnie niecelnym strzałem. Niedługo później podopieczni trenera Cieślaka doprowadzili do wyrównania. Piękne uderzenie z rzutu wolnego oddał Kacper Wiecha. Bramka dająca remis dodała pewności gospodarzom, którzy zaczęli sobie coraz śmielej poczynać. Jednak to przyjezdni stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych.

Popłoch w szeregach GKS-u siały dośrodkowania z rzutów rożnych. Praktycznie po każdym strzały oddawali goście. Niestety bez efektu bramkowego. Jedno z dośrodkowań Michała Stachury golkiper zespołu z Rudek odbił na poprzeczkę. W międzyczasie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Bartosz Sot. 76 minuta przyniosła odpowiedź gospodarzy. Piłka po dośrodkowaniu zawodnika GKS-u przeszła w bliskiej odległości z linią bramkową. Akcji nikt z gospodarzy nie zdołał zamknąć. Niedługo później goście objęli prowadzenie. Podanie od Bartosza Szydłowskiegootrzymał Piotr Ostrowski. “Ostry” oddał mocny strzał, po którym piłka ugrzęzła w siatce gospodarzy. Do końca spotkania było dość emocjonująco. Gospodarze nie potrafili jednak stworzyć poważniejszego zagrożenia.

Co innego przyjezdni. W 87 minucie po podaniu od Mariusza Fabjańskiego przed świetną szansą stanął Patryk Mańturz. Uderzył jednak niecelnie. Do końca spotkania już nic więcej ciekawego się nie wydarzyło. Ostatecznie Star Starachowicepokonał na wyjeździe GKS Rudki 2:1.

GKS Rudki – Star Starachowice 1:2 (0:0)
Bramki: Kacper Wieccha 56 – Bartosz Gębura 47, Piotr Ostrowski 81
Kartki: Łukasz Kaczmarek 80 – Dominik Sito 36 (z ławki), Stanisław Sarwicki 63 (żółte)

GKS: Adrian Bzymek, Tomasz Broniś, Daniel Dulak, Michał Gawlik, Łukasz Kaczmarek, Radosław Dawidowicz, Szymon Gryz (80 Sławomir Kosmala), Sebastian Hajduk (80 Dawid Kołodziej), Bartosz Wiecha (46 Jakub Stachura), Tomasz Lipski (60 Jakub Urban), Kacper Wiecha

Star: Artur Marzec, Piotr Ostrowski, Bartosz Gębura, Jakub Nowocień, Wiktor Śmigielski, Stanisław Sarwicki, Michał Stachura, Mariusz Fabjański, Bartosz Szydłowski, Dariusz Anduła (75 Patryk Mańturz), Bartosz Sot (85 Dominik Sito)