Akademia Przedsiębiorczości podsumowała projekt wsparcia szkolnictwa zawodowego

  • 04.09.2019, 13:04
  • Iwona Bryła
2019-09-04ap.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Akademia Przedsiębiorczości zakończyła realizację dwuletniego projektu „Kształcimy specjalistów”. Dzięki niemu ponad 330 uczniów starachowickich szkół zawodowych skorzystało z kursów i szkoleń, a ponad 90 praktykowało w firmach. Ponadto swoje kwalifikacje podnieśli nauczyciele, a placówki zyskały lepiej wyposażone pracownie nauki zawodu.

Projekt „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic” był realizowany od jesieni 2017 roku przez powiat starachowicki, Akademię Przedsiębiorczości oraz Specjalną Strefę Ekonomiczną „Starachowice”. Po dwóch latach podsumowano jego efekty na konferencji pod hasłem „Networking na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie starachowickim”, która odbyła się w Muzeum Przyrody i Techniki. Jak mówił prezes AP Michał Zatorski dzięki przedsięwzięciu młodzież trzech starachowickich szkół zawodowych wzięła udział w szeregu dodatkowych zajęć, a nauczyciele mogli się dokształcić m.in. na studiach podyplomowych.

 

Dzięki projektowi zostały też doposażone szkolne pracownie nauki zawodu, a uczniowie w wakacje odbyli miesięczne praktyki i staże u przedsiębiorców.

 

Udział w przedsięwzięciu był cennym doświadczenie dla powiatu starachowickiego, który jak podkreślił starosta Piotr Babicki, korzysta z wszelkich sposobów rozwoju szkolnictwa zawodowego, będącego podstawą rozwoju gospodarczego naszego regionu.

 

Projekt był współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, stąd na jego podsumowaniu gościła wicemarszałek Renata Janik. Obecna też była Martina Borgwardt, przedstawicielka niemieckiego partnera przedsięwzięcia, a także przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe