Po 2 latach od likwidacji nie ustaje batalia o powrót klinik serca

  • 04.09.2019, 13:42
  • Iwona Bryła
2019-09-04paks.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca zaprzestały działalności w Starachowicach w październiku 2017 roku, mimo to pacjenci z godną podziwu determinacją nadal walczą o jej powrót. Wspiera ich skarżyska posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła - Drewnowicz. Działania skupiają się teraz na uchronieniu przed zamknięciem poradni kardiologicznej.

Polsko - Amerykańskie Kliniki Serca przed dwoma laty zamknęły w Starachowicach swoje odziały: kardiologiczny i chirurgii naczyń krwionośnych po tym, gdy nie otrzymały kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Od tego czasu zdesperowani pacjenci z powiatów starachowickiego, a także skarżyskiego podejmowali mnóstwo prób reaktywacji bardzo cenionej przez nich placówki. Od pewnego czasu mogą liczyć na gesty solidarności ze strony Marzeny Okły – Drewnowicz, skarżyskiej posłanki Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzystka pojawiła się na ostatniej konferencji prasowej z udziałem Stowarzyszenia Pacjentów z Chorobami Serca i Układu Krążenia „EkoSerce”.

 

Jak mówiła Joanna Matysek ze Stowarzyszenia „EkoSerce” Kliniki mogą powrócić do Starachowic na zasadzie świadczenia podwykonawstwa dla szpitala.

 

W opuszczonym przez Kliniki budynku pozostała jeszcze poradnia kardiologiczna, która ma kontrakt tylko do końca 2019 roku. Pacjenci i wspierająca ich posłanki skupiają się teraz na uchronieniu placówki przed zamknięciem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe