Wniosek radnej w sprawie referendalnej gazetki odrzucony przez sąd

  • 04.09.2019, 15:01
  • Iwona Bryła
2019-09-04zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sąd Okręgowy w Kielcach oddalił wniosek radnej powiatowej Agnieszki Kuś w sprawie pisemka Zakładu Energetyki Cieplnej, rozdawanego mieszkańcom przed referendum, dotyczącym budowy Instalacji Odzysku Energii. Radna zauważyła, że spółka nakłania w niej starachowiczan do poparcia inwestycji i liczyła, że sąd oceni czy jest to działanie zgodne z prawem.

Radna powiatu starachowickiego Agnieszka Kuś, odpowiadając na obawy mieszkańców, skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek w sprawie agitacji uprawianej przed niedzielnym referendum, poświęconym planom budowy Instalacji Odzysku Energii przez Zakład Energetyki Cieplnej. Radna chciała, by sąd ocenił, czy zgodne z prawem jest nakłanianie starachowiczan do poparcia inwestycji. Zachęta znalazła się na pierwszej stronie gazetki, sfinansowanej i dostarczonej wyborcom przez miejską ciepłownię.

 

Sąd zdecydował o oddaleniu wniosku argumentując, że radna nie wskazała, które treści pisemka są nieprawdziwe.

 

Prezes ZEC Marcin Pocheć poinformował, że gazetka jest odpowiedzią na oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i rady miejskiej.

 

Radna Agnieszka Kuś podkreśla, że to nie koniec sprawy. Teraz zamierza zgłosić prokuraturze zbadanie źródła finansowania publikacji.

 

Prezes ZEC zapewnia, że gazetka została sfinansowana z puli pieniędzy nie powiązanej z wpływami z opłat za ciepło.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konwalia
Konwalia 06.09.2019, 00:00
Jak wydanie gazetki agitacyjnej może być inwestycją? W tej gazetce są same ogólniki. Brak konkretnych danych. Co np. pisze na temat dioksyn? że dioksyny powstają z palenia traw, pożarów, itd.Nie podaje się norm. Ile ich będzie wydostawało się na zewnątrz i czy nie wpłyną niekorzystnie na nasze zdrowie. ZEC, to spółka miejska.Wydawanie pieniędzy na gazetkę, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ciekawe kto wpadł na taki pomysł?
Stokrotka
Stokrotka 05.09.2019, 23:41
Dziękujemy Pani Agnieszko, że dba o nasze dobro.Gazetka, to czysta agitacja. Brak rzetelnych informacji, między innymi skąd będą pochodzić odpady komunalne i ich skład, jakie będą siły przerobowe, kto dokładnie skorzysta na tej instalacji i najważniejsze jakie są normy m.in dioksyn, metali ciężkich i innych trujących składników.
Gdyby taka instalacja była taka dobra, to dlaczego Niemcy nielegalnie zwożą do nas odpady komunalne. Niemcy potrafią dbać o siebie, a nasi chcą nas na siłę truć> Były już kiedyś takie spotkania organizowane w ZEC-u i większość wypowiadała się przeciwko spalarni.
pamiętliwy
pamiętliwy 04.09.2019, 22:16
Pani Kuś zrobi wszystko aby zaistnieć przed wyborami. Darmowa kampania. A jeszcze niedawno krzyczała dfo Materka żeby sie nie wtrącał w sprawy powiatu. A co teraz robi pani radna powiatowa?
Stokrotka
Stokrotka 05.09.2019, 23:45
To ja m.in. prosiłam Panią Agnieszkę Kuś, by zajęła się tą sprawą. Nie podoba mi się ta agitacja, w którą włączył się prezydent Materek. Widać ktoś tu chce dostać nagrodę za wybudowanie spalarni w środku miasta.

Pozostałe