Gmina dostała wsparcie na trzy drogi

  • 04.09.2019, 15:20
  • Iwona Bryła
2019-09-04droga.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina dostała dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na trzy ulice: tzw. Nową Moniuszki, Krańcową i Fryderyka Lempego wraz z remontem mostu. Wynosi ono 50, a nie 80% zakładanych kosztów. Mimo to prezydent zapowiada, że zrobi wszystko, by do końca 2020 roku wykonać inwestycje.

Jest zastrzyk finansowy na remont i budowę trzech dróg w Starachowicach. Z Funduszu Dróg Samorządowych przyznano gminie dofinansowanie na modernizację ulic Krańcowej i Lempego oraz budowę od podstaw odnogi ulicy Moniuszki, biegnącej od Nowowiejskiej do Kieleckiej.

 

Przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu jest przyznanie wsparcia niższego, niż 80% kosztów, o co wnioskowała gmina. Prezydent zapewnia jednak, że zrobi wszystko, by znaleźć brakujące środki tak, by inwestycje powstały do końca przyszłego roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe