Aktywizacja zawodowa bezrobotnych i niepełnosprawnych

  • 05.09.2019, 14:23
  • Iwona Bryła
2019-09-05mops.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach wraz z Zakładem Doskonalenia Zawodowego zrealizują projekt, dzięki któremu 150 osób bezrobotnych, niepełnosprawnych i zagrożonych ubóstwem, otrzyma wsparcie umożliwiające powrót na rynek pracy. Będą mogły skorzystać z kursów, szkoleń, staży i poradnictwa zawodowego.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach otrzymał wsparcie unijne na projekt „Integracja społeczno-zawodowa mieszkańców Miasta Starachowice”. Jego celem jest wyposażenie 80 kobiet i 70 mężczyzn w umiejętności pomocne w aktywnym poszukiwaniu pracy. Beneficjenci przedsięwzięcia to osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia i niepełnosprawności.

 

W ramach projektu zostaną zorganizowane kursy, szkolenia, poradnictwo zawodowe oraz staże w firmach. Oferta pozwoli uczestnikom zdobyć nowe umiejętności lub przekwalifikować się.

 

Projekt będzie realizowany do 2022 roku. Jego wartość to około 3 mln 240 tys. zł, z czego 279 tys. 500 zł to wkład własny gminy Starachowice.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kogut
Kogut 05.09.2019, 17:39
Zmarnowane pieniądze, ci ludzie nie pracowali, nie pracują i nigdy nie będą pracowali.

Pozostałe