Jarosław Gowin zwiedził fabrykę autobusów MAN

  • 06.09.2019, 13:22
  • Iwona Bryła
2019-09-06man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niemiecki koncern motoryzacyjny MAN gościł dziś w swoim zakładzie w Starachowicach przedstawiciela polskiego rządu. Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwiedził spółkę MAN Bus. Obejrzał wnętrze fabryki autobusów i zapoznał się z procesem produkcyjnym oraz z zaawansowaniem planów dotyczących uruchomienie pojazdów elektrycznych.

Starachowicka spółka MAN Bus, jedna z filii niemieckiego koncernu MAN zaprezentowała dziś swój dorobek oraz plany na przyszłość Jarosławowi Gowinowi, wicepremierowi i ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego. Przedstawiciel polskiego rządu miał okazję zwiedzić zakład, by zapoznać się z jego wyposażeniem i ofertą produkcyjną, w tym najnowszej generacji autobusem miejskim LionsCity’s. Gościa podejmował Michael Kobriger, członek zarządu ds. produkcji i logistyki w MAN Truck & Bus SE. W trakcie konferencji prasowej zwrócił m.in. uwagę na innowacyjne plany spółki związane z produkcją pojazdów ekologicznych. Firma chce postawić na autobusy hybrydowe oraz z napędem w pełni elektrycznym.

 

Wicepremier Jarosław Gowin mówił, że siłą polskiej gospodarki są takie firmy jak MAN: inwestujące w nowoczesność i wybiegające swoimi rozwiązaniami w przyszłość.

 

MAN już w tym roku przygotuje kilka pierwszych elektrycznych autobusów. Partię tę zamierza w przyszłym roku zwiększyć do kilkudziesięciu testowych modeli. Jeśli próby wypadną pomyślnie produkcja ma ruszyć na większą skalę.

 

Jak zaznaczył Michael Kobriger, aby ekoplany spółki w Polsce się powiodły potrzebne jest większe wsparcie w zakresie stworzenia odpowiedniej infrastruktury.

 

MAN przykłada wagę do tego, by nie tylko autobusy jak najmniej szkodziły środowisku, ale także zakłady, w których one powstają.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zatroskany mieszkaniec
Zatroskany mieszkaniec 06.09.2019, 17:17
Jaką siłą polskiej gospodarki firmy MAN, i rozwój miasta STARA inwestycje w nowoczesność i wybiegające swoimi rozwiązaniami w przyszłość, skoro nie ma „DROGI ŻYCIA NR 42” łączącej „Siódemkę z Dziewiątką” od Skarżyska do Starachowic i dalej, zakorkowanej i niezwykle niebezpiecznej. Drogi szybkiego ruchu do SSE i miasta już niezwykle zakorkowanego. Inwestycja „WIDMO” od ponad 10 lat – krytyczne słowa do włodarzy STARACHOWIC, powiatu i SAMORZADOWCÓW KIELC z Posłem Lipcem na czele …

Pozostałe