Ekokonferencja miast progresywnych w Starachowicach

  • 12.09.2019, 15:03
  • Iwona Bryła
2019-09-13progres.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Lokalnej polityce energetycznej skierowanej na rozwiązania ekologiczne, poświęcona była, zorganizowana w starachowickim urzędzie miejskim, konferencja Sieci Miast Progresywnych. Uczestniczyli w niej samorządowcy ze wspomnianych miast, a Starachowice reprezentował prezydent i jego zastępczyni.

W Starachowicach spotkali się przedstawiciele władz miast progresywnych z ziemi świętokrzyskiej oraz innych regionów Polski. Uczestnicy dyskutowali o przyjaznych środowisku rozwiązaniach energetycznych. Jednym z przykładów podanych przez Dariusza Szweda, koordynatora Sieci Miast Progresywnych, do której należą także Starachowice, jest montowanie energooszczędnego oświetlenia LED-owego. Obecnie podejmują się tego głównie samorządy, wymieniając lampy uliczne, czy osiedlowe, a należy do tego zachęcać także mieszkańców.

 

Celem spotkania było dzielenie się doświadczeniami z działań podjętych przez miasta progresywne w celu osiągnięcia efektywności energetycznej.

 

Starachowice reprezentował prezydent Marek Materek i jego zastępca do spraw gospodarczych Ewa Skiba. Był też obecny członek zarządu powiatu starachowickiego Jerzy Materek. Marek Materek podkreślił, że nasze miasto może się pochwalić konkretnymi osiągnięciami na polu oszczędzania energii oraz ekologii. Przykłady to: rezygnacja z piecyków gazowych do ogrzewania wody w blokach, inwestowanie w strefy zieleni miejskiej, czy zakup butelkomatu propagującego recykling odpadów. A kolejne rozwiązania już są przygotowywane.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe