W szkole w Lipiu programują najmłodsi

  • 17.09.2019, 07:32
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W szkole w Lipiu programują najmłodsi
Uczniowie Publicznej  Szkoły Podstawowej w Lipiu uczestniczą w ogólnopolskim programie Uczymy Dzieci Programować . Najmłodsi uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Zdziesińskiej  wykonują cotygodniowe zadanie w ramach projektu, którego celem jest  rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów, kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno -komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.  

Podczas zajęć rozwijane będą u uczniów uniwersalne umiejętności , takie jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w  zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Uczniowie z wielkim entuzjazmem podejmują działania na zajęciach. Zrealizowali już dwa tematy: WITAJ SZKOŁO oraz WSPOMNIENIA Z WAKACJI.

Podczas zajęć uczniowie wykorzystują  narzędzia do kodowania offline (mata do kodowania, krążki, kolorowe kubki, kolorowe kartki, klocki, szarfy gimnastyczne),mobilny sprzęt komputerowy z dostępem do internetu ,ekran  multimedialny. Projekt Uczymy Dzieci Programować został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe