Pieniądze dla powiatu, miasta i gmin z Funduszu Dróg Samorządowych

  • 17.09.2019, 14:20
  • Iwona Bryła
2019-09-17promesy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewoda Agata Wojtyszek wręczyła w Starachowicach promesy na inwestycje w naszym powiecie, mieście oraz gminach, które otrzymały dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wysokość wsparcia to ponad 25 mln zł.

W siedzibie starostwa powiatowego w Starachowicach wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek przekazała lokalnym samorządowcom promesy, gwarantujące przyznanie dotacji na inwestycje drogowe. Wsparcie pochodzi z finansowanego przez budżet państwa Funduszu Dróg Samorządowych, który, jak podkreśliła wojewoda, ulegał zmianom korzystnym dla beneficjentów, bo uwzględniającym ich uwagi.

 

Promesy otrzymali: powiat starachowicki, gminy: Brody, Mirzec i Pawłów oraz miasto Starachowice. Na remonty i przebudowy dróg otrzymały one w sumie około 25 mln 509 tys. zł.

 

Powiat starachowicki dostał 3 mln 600 tys. zł pomocy na drogi: Majków - Marcinków – Wąchock w gminie Wąchock i drogę przez wieś Adamów w gminie Brody. Starachowicom przyznano 11 mln 853 tys. zł na ulice: Krańcową i Fryderyka Lempego oraz budowę nowej odnogi ulicy Moniuszki na trasie od Nowowiejskiej do Kieleckiej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 30.09.2019, 11:37
Widać jak Rząd PiS dba o nasze miasto i okolice. Przekazuje kasę i chwała im za to.

Pozostałe