Ósma odsłona "MANii Biegania"

  • 24.09.2019, 09:04
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Ósma odsłona "MANii Biegania"
Sylwester Lepiarz z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik wygrał kolejną edycję starachowickiej „MANii Biegania”. Gratulacje dla wszystkich uczestników niedzielnej imprezy biegowej w Starachowicach.

Słoneczna pogoda i kilkuset uczestników biegowej rywalizacji w kolejnej edycji starachowickiej „MANii Biegania” to najważniejsze fakty niedzielnego święta lekkoatletyki w naszym mieście. Za nami ósma edycja tej popularnej imprezy biegowej, która rozgrywana jest w Starachowicach od 2012 roku.

W tym roku głównym punktem niedzielnej imprezy był jak zwykle bieg główny na dystansie 8 kilometrów. Dwie rundy ulicami naszego miasta ze startem i metą zlokalizowaną przy Alei Armii Krajowej obok Placu pod Skałkami okazały się niezwykle wymagającą próbą sił. Na starcie biegu stanęło ostatecznie 298 zawodników.

Najlepszy okazał się jeden z faworytów biegu Sylwester Lepiarz. Zawodnik LKB Rudnik uzyskał czas 25 minut i 13 sekund i w pięknym stylu sięgnął po triumf w ósmej edycji MANii Biegania. Na mecie mógł odebrać zasłużony medal i gratulacje z rąk Prezydenta Miasta Marka Materka, Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Sławomira Nojka.

Jako drugi linię mety przebiegł Michał Wojciechowski z Tarnobrzegu (czas 25.59), a trzeci był Przemysław Szymanowski (26.59).

Najlepszą w rywalizacji kobiet okazała się Lidia Czarnecka (30.02). Druga była Maria Pytel (31.10), a miejsce na podium uzupełniła Anna Gromadzka (31.56).

WYNIKI OPEN

Poza biegiem głównym na dystansie 8 kilometrów zawodnicy rywalizowali jeszcze w kategoriach dla pracowników MAN-a (biegi na dystansie 4 km i 8 km). Po zakończeniu rywalizacji w biegach ulicznych do walki o swoje trofea przystąpiła setka dzieci. Nie brakowało emocji i walki o zwycięstwo.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe