Prezydent ocenia finansową kondycję miasta

  • 24.09.2019, 15:09
  • Iwona Bryła
2019-09-24wydatki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Skok wydatków na inwestycje przy niewielkim wzroście zadłużenia Starachowic – taki wniosek płynie z danych przygotowanych przez urząd miejski za ostatnie 4 lata. Prezydent Marek Materek podkreśla, że chwali nas także pismo samorządowe „Wspólnota” za większe od sąsiednich miast nakłady inwestycyjne w przeliczeniu na mieszkańca.

Marek Materek zwraca uwagę na stabilny poziom zadłużenia miasta w czasie sprawowania przez niego funkcji prezydenta Starachowic. Jak mówi, w latach 2015 - 2019 wzrosło ono nieznacznie, bo tylko o ponad 3 mln 370 tys. zł w porównaniu do skali wydatków inwestycyjnych, które w tym czasie przekroczyły w sumie 150 mln zł.

 

Roczna wartość inwestycji we wspomnianym okresie wzrosła od około 14,5 mln zł w 2015 do około 53 mln zł zaplanowanych na rok bieżący.

 

Prezydent podkreśla, że polityka finansowo- gospodarcza Starachowic znalazła też uznanie w oczach zewnętrznego obserwatora. Poświęcone problematyce samorządności pismo „Wspólnota” dało naszemu miastu wysoką pozycję w rankingu wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na mieszkańca w latach 2016-2018. Były one niemal dwukrotnie wyższe niż u naszych sąsiadów: Ostrowca Świętokrzyskiego i Skarżyska – Kamiennej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe