Firma Autobox dostarczy stary polskiemu wojsku

  • 02.10.2019, 09:17
  • Iwona Bryła
2019-10-02autobox.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz odwiedził starachowicką firmę Autobox Innovations, specjalizującą się w modernizacji ciężarówek star na potrzeby polskiej armii. Spółka podpisała umowę na modernizację starów 266 opiewającą na około 160 mln zł.

Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej na zaproszenie posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Lipca odwiedził starachowicką spółkę Autobox Innovations, która daje nowe życie naszym kultowym ciężarówkom star przystosowując je do potrzeb Wojska Polskiego. Spółka dostała niedawno rządowy kontrakt na dostarczenie armii zmodernizowanych modeli 266. Umowa opiewa na około 160 mln zł.

 

Jak podkreślił wiceminister Skurkiewicz po remoncie w Autoboxie stary stają się niemal nowymi pojazdami.

 

Star 266 jest bardzo ceniony przez nasze siły zbrojne, a to nie jedyny pojazd, który starachowicka firma Autobox Innovations zamierza im zaoferować. W planach jest także modernizacja, a być może również wznowienie produkcji samochodów terenowych marki honker.

 

Poseł Krzysztof Lipiec zauważył, że dzięki takim firmom jak Autobox w Starachowicach odżywają tradycje związane z ciężarówkami star.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BWP
BWP 02.10.2019, 17:16
SUPER NARESZCIE BRAWO

Pozostałe