Ślubowanie w ZSZ nr 2

  • 03.10.2019, 10:56
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Ślubowanie w ZSZ nr 2
27 września w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość ta to już tradycja szkoły, ale było to wydarzenie niecodzienne, gdyż głośne ,,ślubujemy” wypowiedziały aż dwa roczniki pierwszoklasistów- absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej:

1 RT- technik reklamy (wychowawca- pani Katarzyna Zawadzka)

1 BMT- technik budownictwa i technik mechanik (wychowawca- pani Edyta Lubieniecka)

1 INT- technik informatyk (wychowawca pani Emilia Sendecka)

1 LT technik logistyk (wychowawcą jest pan Marcin Wrona)

 1 OMT – technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik mechatronik (wychowawca pani Iwona Myszka)

1 TM – technik mechatronik (wychowawca: pani Marta Zacharska)

1 TES—technik elektryk i technik spedytor (wychowawca: pan Łukasz Gorzkowski)

1 TI- technik informatyk (wychowawca: pani Marzena Rafalska)

1 TL – technik logistyk (wychowawcą jest pani Monika Jagieła)

1 TR- technik reklamy (wychowawca: pani Małgorzata Wejner)

 

W obecności dyrekcji szkoły, swych wychowawców, nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek oraz przybyłych na akademię rodziców uczniowie złożyli przyrzeczenie: żyć godnie, być odpowiedzialnym za siebie i innych, dążyć wytrwale do pełnego poznania siebie i świata, szanować środowisko naturalne, każdym dniem uczniowskiej pracy tworzyć tradycję i historię szkoły.

 

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu głos zabrała pani Grażyna Małecka- dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach. Pogratulowała nowym uczniom wyboru szkoły, która ma wieloletnią, bo prawie 100- letnią tradycję. Życzyła im, aby mogli wykonywać zawód, który stanie się jednocześnie ich pasją. Młodzi ludzie poszukują w życiu autorytetów, dlatego przywołała postać patrona szkoły- Eugeniusza Kwiatkowskiego, podkreślając, że nic w życiu nie przychodzi łatwo, a ciężka praca to klucz do sukcesu. Zaznaczyła również, że ważne są nie tylko umiejętności i wiedza, ale również bycie ze sobą, dzielenie się swoimi pasjami, dlatego zachęcała uczniów do zaangażowania się w życie szkoły.

 

W imieniu Samorządu Uczniowskiego wystąpiła uczennica klasy czwartej- Wiktoria Schab, zapewniając pierwszoklasistów o życzliwości i chęci pomocy ze strony starszych kolegów i koleżanek.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Wystąpił szkolny zespół muzyczny w składzie: Ola Puchała- kl.4 int, Igor Puchała- kl.2 et, Mateusz Błędziński- kl.4 lt, Łukasz Gębura- kl.4 int, Dawid Zbrożyna- kl.4 brt.  Umiejętności wokalne, jak i choreograficzne zaprezentowały również uczennice klasy 2 rt: Karolina Grudzień, Wiktoria Kwarciak i Magda Stępień. Swój debiut w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 miała uczennica klasy pierwszej Sandra Kostrzewa, która z uczniem klasy czwartej- Oskarem Sadowskim dała znakomity pokaz tańca współczesnego. Minął dopiero pierwszy miesiąc nauki, a nowi uczniowie już dali się poznać z jak najlepszej strony, udowodnili, że mają pasje, są uzdolnieni artystycznie i odnoszą sukcesy w sporcie. Uroczystość ślubowania była okazją, aby im podziękować i wręczyć dyplomy za osiągnięcia lekkoatletyczne.

 

Nowi uczniowie przyszli do szkoły ,,Na Maja” z czystą kartą i to od nich zależy, co się na niej znajdzie, jak zapiszą się w historii Technikum nr2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Na razie dają powody do dumy.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe