Nagrody dla szkół i umowa nr 3000 na gali WFOŚiGW

  • 03.10.2019, 15:53
  • Iwona Bryła
2019-10-03wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podsumowanie działalności i uhonorowanie tych, którzy najaktywniej skorzystali z propozycji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Te wydarzenia zdominowały wojewódzka galę tej instytucji. Szkoły otrzymały po 14 tys. zł konkursowych nagród, a gminy promesy na inwestycje wodno - ściekowe wartości ponad 57 mln zł. Podpisano też już trzytysięczną umowę w ramach programu „Czyste powietrze”.

W gmachu Targów Kielce pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach świętowali wraz z gośćmi podsumowanie bieżącej działalności swojej instytucji. Informacji w tym zakresie dostarczył zebranym film wyprodukowany przez Telewizję Starachowice. Jak mówi prezes Ryszard Gliwiński mocną stroną Funduszu jest zbliżenie do zwykłych ludzi, co przełożyło się na widoczny wzrost zainteresowania jego ofertami.

 

Na większą efektywność Funduszu pod kierownictwem Ryszarda Gliwińskiego zwróciła też uwagę wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka. Podkreśliła tu szczególnie jego wkład w zachowanie walorów przyrodniczych województwa świętokrzyskiego sprzyjający ożywieniu ruchu turystycznego.

 

Gala stała się okazją do nagrodzenia najaktywniejszych beneficjentów propozycji oferowanych przez Fundusz. 10 świętokrzyskich szkół podstawowych otrzymało po 14 tys. zł za udział w konkursie „Przesłanie klimatyczne”. Nagrody finansowe laureaci przeznaczą na wyposażenie szkolnych pracowni ekologicznych oraz organizację wycieczek przyrodniczych.

 

Wśród nagrodzonych szkół znalazły się trzy z powiatu starachowickiego. To podstawówki z Lipia, Adamowa i Brodów. Na gali doszło też do uroczystego podpisania trzytysięcznej umowy w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”, oferującego właścicielom domów jednorodzinnych dotacje na montaż ekologicznego ogrzewania, wymianę stolarki okienno – drzwiowej, czy termomodernizacje budynków. WFOŚiGW w Kielcach zawarł ją z Anną Szybalską z Adamowa w gminie Brody.

 

Zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka mówi, że „Czyste powietrze” cieszy się coraz większym zainteresowaniem Polaków, a kielecki Fundusz można pochwalić za szybkie rozpatrywanie wniosków.

 

Fundusz przekazał również promesy na łączną kwotę 57 mln zł na inwestycje wodno – ściekowe realizowane w świętokrzyskich gminach. Jedną z nich odebrał wójt gminy Pawłów Marek Wojtas. Gospodarz gali wręczył ponadto statuetki gminom i instytucjom wyjątkowo zaangażowanym w ochronę środowiska. Wśród wyróżnionych była gmina Brody doceniona za „racjonalne gospodarowanie odpadami i ochronę powierzchni ziemi”.

 

Pytany o plany na przyszłość prezes Gliwiński odpowiada, że WFOŚiGW w Kielcach chce w jeszcze większym stopniu spopularyzować program „Czyste powietrze” wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe