Marszałek Elżbieta Witek wzięła udział w otwarciu drogi w Rudzie

  • 04.10.2019, 14:41
  • Iwona Bryła
2019-10-04marszalek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejscowość Rudę w gminie Brody odwiedziła w czwartkowe popołudnie marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Przedstawicielka rządu wzięła udział w oddaniu do użytku ulicy Panoramicznej. Droga została wyremontowana z dotacji przyznanej przez budżet państwa.

Na malowniczo położonej wzdłuż zalewu ulicy Panoramicznej, wyremontowanej dzięki pomocy z rządowego programu usuwania skutków klęsk żywiołowych, marszałek Sejmu Elżbietę Witek podejmowała delegacja samorządowców, z wójtem gminy Brody na czele. Marzena Bernat dziękowała za wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować nie tylko drogę w Rudzie, ale także 12 innych ulic.

 

Marszałek Elżbieta Witek podkreśliła, że zarówno gmina Brody jak i powiat starachowicki efektywnie korzystają z rządowego wsparcia na modernizację dróg

 

Pani marszałek dodała, że szczególnie ceni sobie wizyty w małych miejscowościach, rzadko odwiedzanych przez najważniejsze osoby w państwie. Ma bowiem okazję być wtedy bliżej zwykłych ludzi, by posłuchać ich problemów, ale także ocen działań polityków.

 

Ulica Panoramiczna w Rudzie biegnie także wzdłuż nowego terenu rekreacyjnego, który został otwarty w tym samym czasie. Towarzysząca marszałek wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zauważyła, że wyremontowana droga ułatwi dojazd do tego miejsca i zachęciła samorządy, by korzystały z oferowanej przez rząd pomocy w zakresie polepszania lokalnej infrastruktury.

 

Poświęcenie ulicy Panoramicznej zwieńczyło tę część wizyty pani marszałek w Rudzie.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe