„Kawałek Nieba” dla starachowickiej paliacji

  • 08.10.2019, 07:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
„Kawałek Nieba” dla starachowickiej paliacji
Oddział Medycyny Paliatywnej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał 15 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość rynkowa wynosi 53.550,00 zł. Darczyńcą jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Specjalistyczne materace służą do wspomagania leczenia odleżyn wszystkich stopni. Posiadają pompę ultra niskociśnieniową z automatyczną kontrolą bezpiecznego poziomu wartości ciśnienia z funkcją autokorekty, a także dotykowy panel sterujący (Model 800 z pompą Dyna Best). Materace te służą do położenia bezpośrednio na konstrukcji łóżka i są zabezpieczone pokrowcem na zamek błyskawiczny. Ich wytrzymałość mechaniczna wynosi 220 kg.

 

Materace przeciwodleżynowe stanowią niezbędne wyposażenie Oddziału Medycyny Paliatywnej. Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, co roku stara się wymieniać zużyte wyposażenie na nowe. Ze względu na znacznie potrzeby podmiotu leczniczego w zakresie zakupu sprzętu i urządzeń jednostka stara się o pozyskanie na te cele dodatkowych środków finansowych. W związku z powyższym Dyrekcja PZOZ jest niezmiernie wdzięczna Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” reprezentowanej przez Alicję Szydłowską – Budzich za okazaną nam pomoc.

 

Umowa na „Zakup 15 sztuk materacy przeciwodleżynowych dla Szpitala w Starachowicach” została podpisana w dniu 20 września 2019 r w Rumii, a materace już służą pacjentom Oddziału Medycyny Paliatywnej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe