Inauguracja nowego roku akademickiego w UTW

  • 08.10.2019, 13:06
  • Iwona Bryła
2019-10-08utw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niemal 260 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starachowicach rozpoczęło kolejny rok akademicki. Nowe kierownictwo placówki przygotowało dla seniorów jeszcze więcej propozycji na aktywne spędzanie czasu emerytury. Będą m.in. lekcje tańca i dyskusyjny klub filmowy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starachowicach rozpoczął już 13- ty rok swojej działalności. Nowością tego sezonu edukacyjnego jest zmiana kierownictwa placówki. Obecnie prezesuje jej Jerzy Krawczyk, który podkreśla, że w roku 2019/2020 słuchacze UTW będą mogli skorzystać z jeszcze bogatszej oferty.

 

Więcej propozycji pojawi się także dzięki temu, że UTW rozszerza współpracę z kilkoma partnerami.

 

Na tegoroczne zajęcia w starachowickim UTW zapisało się 256 osób. Inaugurację nauki świętowano uroczyście w sali Olimpia Urzędu Miejskiego w Starachowicach z udziałem gości m.in. reprezentujących władze różnych szczebli. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w dowód uznania dla działalności starachowickiego uniwersytetu wręczyła jego prezesowi medal wybity z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Wiceprezydent Starachowic Aneta Nasternak podkreśliła, że seniorzy to grupa społeczna wnosząca cenny wkład w życie miasta.

 

Oficjalne wystąpienie miał także starosta Piotr Babicki, który przypomniał, że ten rok akademicki UTW zacznie w nowej siedzibie przy ulicy Glinianej w budynku po III Liceum Ogólnokształcącym.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe