Wiceminister Grzegorz Witkowski na Lubiance

  • 09.10.2019, 07:12
  • Iwona Bryła
2019-10-09lubianka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski odwiedził starachowicki zalew Lubianka, który obecnie przechodzi remont jazu. Mówił o potrzebie budowy jak największej ilości zbiorników retencyjnych dodając, że Starachowice mogą w tym zakresie stanowić dobry przykład.

Prowadzone na zalewie Lubianka w Starachowicach prace remontowe jazu wodnego, prezentowali wiceministrowi gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorzowi Witkowskiemu, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz prezydent miasta Marek Materek. Wojewoda przypomniała, że remont jest możliwy dzięki pomocy finansowej budżetu państwa.

 

Wiceminister zwrócił uwagę na to, że wszystkie starachowickie akweny pełnią funkcję retencyjną. Jest ona bardzo ważna w sytuacji czy to postępującego w Polsce deficytu wody, czy to rosnącego zagrożenia powodziami.

 

Prezydent Starachowic Marek Materek zaznaczył, że remont jazu idzie zgodnie z harmonogramem, a w dalszych planach jest odmulenie dna Lubianki i zagospodarowanie jej otoczenia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe