Ślubowanie mundurowych pierwszoklasistów ZDZ w Kielcach

  • 16.10.2019, 11:52
  • Iwona Bryła
2019-10-16zdz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak zwykle intrygująco wyglądało ślubowanie uczniów pierwszych klas szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Część młodzieży rozpoczynającej naukę w oddziałach mundurowych, złożyła bowiem przyrzeczenie w żołnierskich uniformach. Uroczystość na starachowickim Rynku ubarwiła obecność rówieśników w historycznych mundurach, koncert orkiestry wojskowej oraz pokaz paradnej musztry.

Już tradycyjnie starachowicki Rynek był świadkiem złożenia ślubowania przez uczniów pierwszych klas szkół średnich Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Atmosfera była podniosła, ponieważ część młodzieży to reprezentanci klas mundurowych i swoje przyrzeczenie złożyli w wojskowych uniformach. Słowa roty wypowiedzieli uczniowie placówek ZDZ ze Starachowic, Opatowa i Buska – Zdroju.

 

Po ślubowaniu w imieniu najmłodszego rocznika uczniów w mundurach głos zabrała Natalia Gołofit z Technikum im. Wojska Polskiego w Starachowicach.

 

Wydarzenie było bardzo widowiskowe za sprawą barwnych mundurów historycznych z różnych epok i wojskowego ceremoniału. Można było posłuchać koncertu orkiestry wojskowej, zobaczyć uczniowską defiladę oraz pokaz paradnej musztry w ich wykonaniu.

 

Prezes ZDZ w Kielcach Jerzy Wątroba podkreśla, że nauka w klasach mundurowych to cenna forma edukacji, bo kształtuje w młodzieży szacunek do narodowych wartości.

 

Dorota Glina, pełniąca obowiązki dyrektora starachowickiego technikum ZDZ dodaje, że edukacja w mundurach to także gwarancja zajęć wpływających korzystnie na kondycję fizyczną.

 

Na ślubowaniu obecna była też reprezentacja wojskowego Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, z którym ZDZ współpracuje od 2010 roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe