Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego

  • 24.10.2019, 07:03
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego
17 października 2019 roku grupa 64 uczniów i opiekunów z Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z ZSZ nr 2 wzięło udział w wycieczce do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie z najlepszymi wynikami nauczania w roku szkolnym 2018/ 2019 lub tacy, którzy nie opuścili w minionym roku szkolnym ani jednej godziny lekcyjnej.

Wycieckza dla najleszych uczniów, już od wielu lat wpisała się w tradycję szkoły w w całości sfinansowana jest ze środków Rady Rodziców. Muzeum Wojska Polskiego to powszechnie znana placówka muzealna, która gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo- historyczne. Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.chwili obecnej w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tysięcy eksponatów.

 

Zbiory główne Muzeum Wojska Polskiego to zespół ok. 89 tys. obiektów. Są to wytwory kultury materialnej człowieka, tej sfery, która wynika z szeroko rozumianej działalności wojennej. Zawierają się w tym militaria: broń zaczepna i ochronna, sprzęt wojskowy, umundurowanie i oporządzenie, weksylia (znaki bojowe - sztandary), falerystyka (ordery, odznaczenia, odznaki, oznaki).

 

Oprowadzana w dwóch grupach przez trzy godziny, przez kustoszy muzealnych, młodzież z Technikum nr 2 poznawała jak na przestrzeni dziejów Polski zmieniała się broń, umundurowanie i inny sprzęt wojskowy. Taki bezpośredni kontakt z pamiątkami powoduje rzeczywisty odbiór tamtych wydarzeń i na długo pozostanie w jej pamięci. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii, która pozostanie w jej pamięci na długo.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe