Tatiana Pluta wywalczyła złoto na bokserskich mistrzostwach Polski

  • 25.10.2019, 07:12
  • Iwona Bryła
2019-10-24pluta.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tatiana Pluta udowodniła, że jest jedną z najlepszych młodych pięściarek w naszym kraju. Zawodniczka klubu Star 1926 Starachowice wywalczyła złoty medal na bokserskich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Tytuł mistrzyni zdobyła w kategorii do 48 kg.

Fani boksu, ale nie tylko w lot kojarzą to nazwisko, bo Tatiana Pluta to obecnie najbardziej utytułowana reprezentantka lokalnego pięściarstwa i wielka nadzieja na odrodzenie się tej dyscypliny w Starachowicach. Swoim ostatnim osiągnięciem młoda podopieczna klubu Star1926 Starachowice udowodniła, że ma potencjał na którym w przyszłości można zbudować jeszcze więcej. W bokserskich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Wałczu podopieczna Pawła Pożogi zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 48 kg. Jej finałową przeciwniczką była Natalia Żygadło z klubu Boks Team w Oławie.

 

Starachowiczanka we wszystkich trzech pojedynkach pokonywała swoje przeciwniczki przez RSC (to skrót od anielskiego terminu „referee stop contest”, oznaczającego niezdolność zawodnika do dalszej walki), jednak jak podkreśla Paweł Pożoga, Tatiana pokazała, że ma walecznego ducha cały czas atakując rywalki.

 

Tatiana i jej opiekun zanaczają, że do mistrzostw Polski podeszli bardzo poważnie stawiając na profesjonalny trening.

 

Forma Tatiany Pluty zwróciła uwagę trenerki pięściarskiej kadry narodowej, która myśli o daniu jej szansy występu na imprezach międzynarodowych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe