Wyższe podatki od nieruchomości i środków transportowych

  • 28.10.2019, 15:58
  • Iwona Bryła
2019-10-28podatek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 stycznia 2020 roku, decyzją Rady Miejskiej w Starachowicach, czekają nas podwyżki podatków. Rosną stawki od nieruchomości oraz pojazdów transportowych. Prezydent Marek Materek mówi, że gmina została do tego kroku zmuszona decyzjami rządu, związanymi choćby z podwyżkami płacy minimalnej.

Jak zaznacza prezydent Starachowic Marek Materek podwyżka podatków to jedyny sposób, w jaki gmina może pozyskać pieniądze na czekające ją wyższe wydatki z tytułu podniesienia minimalnego wynagrodzenia, podwyżek pensji nauczycielskich, czy drożejącej energii elektrycznej.

 

Prezydent podkreśla, że wpływy z podwyżki i tak nie pokryją wszystkich wydatków, które czekają miasto.

 

Przykładowe stawki podatków od nieruchomości obowiązujące od 1 stycznia 2020 roku naliczane od 1 m2: podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 0,95 zł, od gruntów pozostałych - 0,50 zł, podatek od budynków mieszkalnych- 0,81 zł, od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 23,90 zł, od komórek, budynków gospodarczych i szop – 4,17 zł, od garaży wolnostojących – 8,05 zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stokrotka
Stokrotka 17.11.2019, 14:56
Prezydent dostał pieniądze na podwyżki dla nauczycieli i inne zobowiązania. Teraz biadoli.

Pozostałe