Justyną Kopińska w Miejskiej Bibiotece Publicznej

  • 06.11.2019, 07:15
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Justyną Kopińska w Miejskiej Bibiotece Publicznej
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zapraszają na spotkanie autorskie z Justyną Kopińską – dziennikarką i autorką reportaży. Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2019 r. o godz. 17 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.

Justyna Kopińska – reporterka, socjolog. Zajmuje się tematyką kryminalną związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych. Jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei.
 

Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, MediaTory oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
 

Autorka książek Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?, Polska odwraca oczy, Z nienawiści do kobiet, Obłęd. Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii Distinguished Writing Award. Po publikacji jej reportaży przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzono zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych dla dzieci.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe