W Krynkach powstaje węzeł turystyczny

  • 07.11.2019, 09:25
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
W Krynkach powstaje węzeł turystyczny
Przy znanym zabytku – barokowym kościele w Krynkach rozpoczęła się budowa punktu obsługi ruchu turystycznego. W budynku o powierzchni ok. 75 m2 przewidziane są m. in. sanitariaty z osobnym wejściem oraz zadaszenie od strony drogi. Podróżni będą mogli się tam schronić przed deszczem lub poczekać na autobus.

W sezonie letnim, wielu turystów ogląda kościół i dzwonnicę jako świetnie zachowany, barokowy zespół świątynny. Dzięki innemu prowadzonemu przez gminę  działaniu - rewitalizacji terenu przed zabytkową dzwonnicą, najstarszy budynek uzyska dodatkowy walor jakim jest nawiązujące do stylistyki otoczenie.  Od dawna była potrzeba utworzenia zaplecza do obsługi ruchu turystycznego. Projekt budowlany tego przedsięwzięcia wykonany został z funduszu sołeckiego. Budynek wznosi Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach. Planuje się, że pierwszy etap polegający na osiągnięciu stanu surowego zamkniętego zakończony zostanie jeszcze w bieżącym roku. Przewidywany koszt tych działań wynosi ok. 150 tys. zł.

 

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe