Końcowy montaż części autobusów MAN przeniesiony pod Poznań

  • 07.11.2019, 15:27
  • Iwona Bryła
2019-11-07man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Część autobusów z fabryki MAN w Starachowicach będzie jechała do dawnego zakładu w Sadach pod Poznaniem na ostatnie prace wykończeniowe. Nie ma to jednak, jak podkreśla przewodniczący „Solidarności”, polemizując z doniesieniami medialnymi, nic wspólnego z przenoszeniem produkcji. W podobnym tonie wypowiada się rzeczniczka firmy.

Firma MAN zdecydowała, że końcowy montaż wyprodukowanych w Starachowicach autobusów będzie wykonywany w jej dawnej fabryce w podpoznańskiej miejscowości Sady. Przewodniczący zakładowej „Solidarności” Jan Seweryn zaznacza, że nie należy tego utożsamiać z wyprowadzeniem części produkcji z naszego miasta, jak to zinterpetowały niektóre media.

 

Jak dodaje przewodniczący powodem wykonywania montażu poza Starachowicami są niedobory sprzętowe, które powodują kłopotliwą kumulację niewykończonych autobusów na terenie zakładu.

 

Małgorzata Świątek, asystentka kierownika wydziału personalnego

MAN Bus w Starachowicach potwierdza w przesłanym nam stanowisku, że zmiany są cyt. „związane z koniecznością uzyskania przestrzeni na autobusy schodzące z linii produkcyjnej w Starachowicach (...) Docelowo w hali w Sadach zatrudnionych będzie ok. 20 pracowników, przy ok. 3700 osobach pracujących w zakładzie w Starachowicach”. Zdaniem Jana Seweryna montaż pod Poznaniem będzie miał czasowy charakter.

 

Jak się okazuje zapowiadane w MAN Bus zwolnienia około 250 osób z powodu spadku dziennej produkcji autobusów z 14 do 11, będą przeprowadzone na mniejszą skalę. Przewodniczący Seweryn uważa jednak, że możliwości produkcyjne zakładu są takie, że nikt tracić pracy nie powinien.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe