Nowym wojewodą został Zbigniew Koniusz, radny powiatu pińczowskiego

  • 12.11.2019, 15:14
  • Iwona Bryła
Nowym wojewodą został Zbigniew Koniusz, radny powiatu pińczowskiego  facebook.pl/ZbigniewKoniusz
Radny powiatu pińczowskiego Zbigniew Koniusz został dziś powołany na stanowisko wojewody świętokrzyskiego. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku.

Zbigniew Koniusz to 55 - letni lekarz z wykształcenia. Był kierownikiem Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Pińczowie oraz pracownikiem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Od 2002 zasiadał w Radzie Powiatu w Pińczowie. Dotychczasowa wojewoda Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski objęli mandaty poselskie, w związku z czym złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe