Sezon grzewczy zabezpieczony, ekoinwestycje wykonane

  • 15.11.2019, 14:09
  • Iwona Bryła
2019-11-15zec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach jest w pełni przygotowany na obsługę sezonu grzewczego, dzięki zgromadzonemu z wyprzedzeniem zapasowi opału. Miejska spółka efektywnie reaguje też na wymogi, które stawiają przed nią coraz surowsze normy związane z ochroną środowiska.

Trwa sezon grzewczy, a Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach już od dawna zadbał o to, by dostawa energii cieplnej do mieszkań i budynków użyteczności publicznej przebiegała bez zakłóceń. Umożliwi to zgromadzony z odpowiednim wyprzedzeniem zapas, liczący ponad 20 tys. ton miału węglowego.

 

Poważnym wyzwaniem dla takiej spółki jak ZEC jest konieczność sprostania coraz bardziej restrykcyjnym wymogom związanym z ochroną środowiska. To kosztowne przedsięwzięcie, niemniej ZEC wywiązuje się z tego zadania, czego przykładem są choćby inwestycje w obu ciepłowniach przy ulicy Ostrowieckiej i Kościelnej, skutkujące znaczną redukcją zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

 

Ponadto spółka wprowadziła rozwiązanie przynoszące oszczędności rzędu ponad 1 mln zł rocznie z tytułu wydatków na emisję dwutlenku węgla.

 

Zakład Energetyki Cieplnej wychodzi też ze swoją ofertą na zewnątrz jako doświadczony producent węzłów cieplnych. Ostatnio zrealizował zlecenie na rzecz Komunalnego Związku Ciepłownictwa „Ponidzie” w Busku – Zdroju.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Slonko
Slonko 16.11.2019, 08:15
ZEC wykonal inwestycje...Spolka wprowadzila rozwiazania....konkrety! Jakie? Poza tym w kazdym przedsiebiorstwie gronadzenie zapasow na sezon robi sie latem, to nic nadzwyczajnego ze cieplownia jest gotowa, dziwi tylko czemu gotowa jest w polowie listopada, a nie juz pod koniec wrzesnia ;) smieszny ten artykuł

Pozostałe